Seria kosmetyków Osmotica wykorzystuje silny antyoksydant

ASTAKSANTYNA

Astaksantyna to najsilniejszy, ze znanych na świecie antyoksydantów. Jej zdolność do wychwytywania wolnych rodników jest nawet do kilkuset razy silniejsza, niż jakiegokolwiek dotychczas badanego przeciwutleniacza. Astaksantyna działa dziesięć razy silniej niż beta-karoten i ponad pięćset razy mocniej niż witamina E, czy znany koenzym młodości Q 10.
Efekty przeciwstarzeniowe tego unikatowego, naturalnego antyoksydantu widoczne są nie tylko na powierzchni skóry, ale przede wszystkim we wnętrzu organizmu. Odmładza mięśnie, układ sercowy i trawienny a nawet centralny układ nerwowy. Obniża poziom złego cholesterolu, zwiększa wydajność mięśni oraz opóźnia proces starzenia. U ludzi starszych wyraźnie poprawia wzrok, dzięki ochronnemu działaniu na soczewkę oka. Światowe placówki naukowo-badawcze podają, że astaksanyna może stanowić skuteczne remedium w profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych m. in. chorobie  Alzheimera, miażdżycy także chorób nowotworowych.
Przeprowadzone testy z udziałem osób stosujących astaksantynę w formie tabletek oraz kosmetyków, dowodzą jej silnych właściwości odmładzających. Dzięki nim spłycone zostają zmarszczki, wzrasta wilgotność oraz sprężystość skory. Znikają tzw. przebarwienia starcze a cera nabiera zdrowego, brzoskwiniowego kolorytu.
KOSMETYKI Z PROGRAMU ASTION 33 DLA GABINETÓW ZNAJDUJĄ SIĘ W SKLEPIE DLA PROFESJONALISTÓW  - ZAPRASZAM
Przewidziano także serię do domowej kuracji. Jest to krem Asta VIT  dostępny pod linkiem - https://sklep.kosmetyki-beata.pl/Asta-Vit-krem-z-astaksantyna-i-kwasami-AHA-op-30-ml-p1050
 

DZIAŁANIE ASTAKSANTYNY

 • Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym dzięki czemu opóźnia proces fotostarzenia, chroni przed uszkodzeniem DNA, o 40% zmniejsza produkcję melaniny, co zapobiega powstawaniu piegów i przebarwień. [Tominaga, 2011].
 • Suplementacja astaksantyną w widoczny sposób poprawia elastyczność i koloryt skóry sprawiając, że staje się ona wyraźnie gładsza i bardziej napięta. Badania kliniczne wykazały, że spożycie 6 mg tej substancji dziennie przez 6–8 tygodni zauważalnie zmniejsza zmarszczki i rozmiar plam starczych. [Tominaga, 2011].
 • Doskonale niweluje stany zapalne przy dolegliwościach takich jak trądzik pospolity i różowaty, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. [Tominaga, 2011].
 • Jako jedyny antyutleniacz wbudowuje się w błonę komórkową komórek oka, chroniąc przed uszkodzeniami i działaniem wolnych rodników. Już 5 mg tej substancji dziennie o 46% obniża objawy przemęczenia wzroku, [Otsuka i wsp., 2013].
 • Suplementacja astaksantyną zmniejsza związany z wiekiem spadek funkcji poznawczych i psychomotorycznych, poprawia pamięć i zapobiega uszkodzeniom wywołanym przez niedokrwienie [Shen i wsp., 2009].
 • Wpływa na obniżanie ciśnienia i ochronę przed nadciśnieniem tętniczym. Badania przeprowadzone w Medical College w Wisconsin wykazały, że suplementacja astaksantyną ogranicza rozległość zawałów i uszkodzeń serca przez nie powodowanych [Karppi i wsp., 2007].
 • Łagodzi chorobę refluksową żołądka, jak również wspomaga terapię osób z chorobą Leśniewskiego-Crohna [Bennedsen, 1999].
 • Według badań prowadzonych przez zespół dr. Chew, astaksantyna wpływa na podniesienie odporności poprzez zwiększenie liczby limfocytów T i B, redukcję uszkodzenia DNA, oraz podniesienie aktywność komórek NK [Chew, 2010].
 • Około 80% osób cierpiących z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów, przyjmujących astaksantynę zgłasza zmniejszenie dolegliwości bólowych. [Spiller i wsp., 2006].
 • Zmniejsza rozmiar komórek tłuszczowych i wspiera pracę wątroby i nerek a także skutecznie redukuje ryzyko wystąpienia powikłań związanych z cukrzycą [Naito i wsp., 2006].
 • Jako jeden z najsilniejszych antyoksydantów ogranicza ryzyko wystąpienie mutacji komórkowych, które są główną przyczyną rozwoju nowotworów. [Rousseau i wsp., 1992]